Kultura w danych
Data: 1 grudnia 2017 - 15 stycznia 2018
Miejsce: Galeria ENGRAM
Jak wydarzenia kulturalne tworzą miasto

Jeszcze parę lat temu nikt nie przypuszczał, że Katowice będą miastem kojarzonym z kulturą. W 2015 roku, po kilku latach wzmożonych inwestycji w infrastrukturę i wydarzenia kulturalne, poprzemysłowe Katowice dołączyły do prestiżowego grona miast kreatywnych UNESCO.

Czy miasto rzeczywiście przeszło kulturalną rewolucję?

Czy to chwilowa moda na Katowice czy też zapowiedź większych zmian w śródmieściu?

Wraz z zespołem badaczy kultury, projektantów, programistów i analityków przeanalizowaliśmy odpowiedzi 3633 uczestników kilkunastu katowickich instytucji i festiwali oraz dziesiątki tysięcy postów o wydarzeniach kulturalnych opublikowanych w mediach społecznościowych i sieciowych serwisach informacyjnych. Prezentowane wyniki nie dają gotowych rozwiązań i odpowiedzi, ale dostarczają dane i narzędzia niezbędne w dyskusji oraz podejmowaniu decyzji o kierunkach rozwoju miasta.

Wystawa przygotowana w ramach europejskiego projektu Shared Cities: Creative Momentum realizowanego przez Medialab Katowice. Więcej>>