Zobacz

WOMEX 2017
Data: 26 - 29 października
Theatre Stage / Off Womex Stage / Twin Stage / DJS Venue


W dniach 25 ― 29 października 2017 Katowice są gospodarzem jednego z najbardziej prestiżowych europejskich wydarzeń muzycznych – Targów Muzyki Świata WOMEX (World Music Expo). 

 

 

 

 

 

 

Bilety na dzień 26.10: Twin Stage (Spodek) - 50 zł, Off Womex (MCK) - 30 zł
Karnety na pozostałe dni (27 i 28.10)* na 3 sceny: DJs Venue (Klub Królestwo); Twin Stage (Hala Spodek) i Off Womex (MCK): 80 zł
Bilety na koncerty w ramach Twin Stage, OFF Womex Stage oraz Djs Venue dostępne na ticketportal.pl oraz kupbilecik.pl. Rezerwacje: bow@miasto-ogrodow.eu, 32 609 03 32

 

Theatre Stage (NOSPR) - 80 zł (II balkon), 100 zł (antresola, I balkon) - cena biletu na 1 dzień
Bilety na Theatre Stage dostępne w kasie NOSPRu

*Brak biletów pojedynczych na pozostałe dni (oprócz Theatre Stage). Karnety  w cenie 80 zł nie obowiązują na Theatre Stage

 

 

26 października

 

OFF WOMEX stage (Międzynarodowe Centrum Kongresowe)
21.45 Havana D’Primera
23.15 The KutiMangoes
00.45 Wesli

 

Twin Stage (Hala Spodek)
21.00 Dakh Daughters
21.45 Aux
22.30 Elkin Robinson
23.15 Talisk
00.00 Super Parquet
00.45 King Ayisoba

 

Theatre Stage (Sala NOSPR)
21.30 Qwanqwa 
23.00 Waldemar Bastos 
00.30 Leyla McCalla 

 

Qwanqwa (Etiopia)
Qwanqwa (amharskie słowo oznaczające „język“) jest międzynarodowym składem z Addis Abeby w Etiopii. Ton nadaje mu Keathe Hostetter, który gra na pięciostrunowych skrzypcach elektrycznych, oraz Mesele Asmamaw, grający na elektrycznej lirze krar. Keathe jest założycielem Debo Band, utalentowanych przedstawicieli etiopskich brzmień z Bostonu. Mesele jest aktywnym kompozytorem i aranżerem działającym w Etiopii od ponad dwudziestu lat. W ramach Qwanqwa umiejętnie wzmacnia brzmienie swojej liry krar dzięki elektronicznym efektom, tworząc ciężkie, sięgające korzeni, psychodeliczne struktury, które kołyszą się i upadają przy wdzięcznie naturalistycznych dźwiękach skrzypiec i masenko (jednostrunowej lutni smyczkowej). 

 

Waldemar Bastos (Angola)
Waldemar Bastos wierzy w uzdrawiającą moc muzyki, a jego szczere interpretacje, mimo iż często zabarwione głębokim bólem istnienia, wyrażają optymistyczne przekonanie o tym, że miłość może przetrwać wszystko. Urodził się na pograniczu Angoli i Kongo, jednak opuścił ojczyznę w 1982 roku podczas wojny domowej i osiedlił się w Lizbonie, następnie w Berlinie Zachodnim, a potem w Brazylii, gdzie nagrał swój pierwszy ważny album, „Estamos Juntos”. Od 2003 roku regularnie odwiedza swoją ojczyznę, w której jest niezwykle cenioną postacią. Jego powrót do korzeni miał wpływ na jego kolejne albumy, wzmacniając znaczenie jego afrykańskiego dziedzictwa w ramach uniwersalnego stylu luzofońskiej muzyki.

 

Leyla McCalla (Haiti)
Leyla McCalla, urodzona w Nowym Jorku, mieszkająca w Nowym Orleanie Amerykanka haitańskiego pochodzenia jest klasycznie wykształconą wiolonczelistką, gra na banjo tenorowym i na gitarze, a także komponuje niezwykle oryginalne piosenki, czerpiąc z muzyki haitańskiej, kreolskiej, kajuńskiej, amerykańskiego jazzu i muzyki folkowej. 

 

27 października

 

OFF WOMEX stage (Międzynarodowe Centrum Kongresowe)
21.45 47Soul
23.15 Alaw
00.45 Lankum

 

Twin Stage (Hala Spodek)
21.00 Sonido Gallo Negro
21.45 Orchestre Les Mangelepa
22.30 La Dame Blanche
23.15 Bitori feat. Chando Graciosa
00.00 Gato Preto
00.45 Metá Metá

 

DJs Venue (Klub Królestwo)
01.00 Ibaaku
02.30 DJ Jigüe

 

Theatre Stage (Sala NOSPR)
21.30 Black Flower
23.00 Carnatic Nomad – Jyotsna Srikanth
00.30 Alireza Ghorbani

 

Black Flower (Belgia)
Zespół tworzy oryginalną muzykę będącą żywą, hipnotyczną i zróżnicowaną mieszanką ethio-jazzu (czyli etiopskiej odmiany jazu), afrobeatu, muzyki orientalnej i dubu, naginając wszelkie zasady w celu uzyskania dobrego efektu i zapewnienia możliwości wykorzystania jej do celów odwiecznego ludzkiego rytuału, jakim jest taniec. 

 

Carnatic Nomad – Jyotsna Srikanth (Indie)
Niezwykle wszechstronna skrzypaczka i kompozytorka Jyotsna Srikanth wychowała się w Bangalurze w południowych Indiach i już od najmłodszych lat kształciła się w duchu tradycyjnej karnatyckiej muzyki klasycznej. Później studiowała zachodnią muzykę klasyczną i stworzyła setki ścieżek muzycznych do bollywoodzkich filmów, zanim przeprowadziła się do Londynu. Od tego momentu jest niestrudzonym ambasadorem muzyki karnatyckiej, występując w największych salach koncertowych na świecie. 

 

Alireza Ghorbani (Iran)
Dzięki rodzinnym tradycjom Alireza Ghorbani od dzieciństwa miał kontakt ze sztuką recytacji Koranu, a w wieku 30 lat stał się jednym z najważniejszych wykonawców perskiej muzyki. Jego bardzo różnorodny repertuar obejmuje Radif i Tasnif, wymagające opanowania specjalnych technik śpiewu, z którymi muzyk doskonale sobie radzi. Występuje zarówno w małym zespole z czterema muzykami, jak również z irańską orkiestrą narodową.

 


28 października

 

OFF WOMEX stage (Międzynarodowe Centrum Kongresowe)
21.45 Txarango 
23.15 Juan Mari Beltran
00.45 La Banda Morisca

 

Twin Stage (Hala Spodek)
21.00 Hot 8 Brass Band 
21.45 MAZ
22.30 Ifriqiyya Electrique
23.15 Pixvae
00.00 Betsayda Machado + Parranda El Clavo
00.45 Orlando Julius & the Afro Soundz

 

DJs Venue (Klub Królestwo)
01.00 Barda
02.30 Cero39
03.30 The Busy Twist

 

Theatre Stage (Sala NOSPR)
21.30 Valentin Clastrier/Steven Kamperman
23.00 Victoria Hanna
00.30 Night

 

Valentin Clastrier/Steven Kamperman (Francja)
Valentin Clastrier jest jednym z niewielu artystów na świecie specjalizujących się we współczesnej muzyce na lirę korbową. Po raz pierwszy poznał ten instrument w 1970 roku, po rozpoczęciu kariery gitarzysty w zespole Jacquesa Brela. Przez lata przekształcał go aż do osiągnięcia obecnej formy, czyli 27-strunowej, elektro-akustycznej maszyny. Powstał muzyczny pojazd o ogromnych możliwościach: orkiestrowym zakresie, innowacyjnych możliwościach dźwiękowych dzięki wykorzystaniu przetworzonych dźwięków i melodii chromatycznych, które wykorzystuje w ramach swojej współpracy z holenderskim klarnecistą, kompozytorem i improwizatorem Stevenem Kampermanem. 

 

Victoria Hanna (Izrael)
Wokalistka w unikalny sposób wprowadza do swojej muzyki święte teksty, modlitwy i pieśni hebrajskie, umieszczając je w całkowicie nowoczesnym kontekście, dodając i łącząc ze sobą teatr, muzykę oraz mowę. Występowała w największych salach koncertowych, teatrach oraz podczas międzynarodowych festiwali na całym świecie.

 

Night (Nepal)
Night to new-schoolowy zespół folkowy, który koncentruje się na wykorzystaniu tradycyjnych nepalskich instrumentów i promowaniu instrumentów wśród nowej publiczności. Nagrane przez nich utwory zapewniły im pokaźną publiczność obejmującą zarówno fanów metalu, jak i przedstawicieli klasy robotniczej. 

Więcej wydarzeń Drukuj
Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij