FILMOMALOWANIE! FILMOGRANIE!
Data: 24 czerwca 2017
Miejsce: Sala 211
w ramach Future Artist oraz Rodzinnego Matinee

Pokaz wybranych filmów nagrodzonych na IV Ogólnopolskim Przeglądzie Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci OKO KALEJDOSKOPU organizowanym przez Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu

FILMOMALOWANIE
godz. 10, Pokój Sztuki Dziecka (sala 411)
Pokaz dla dzieci (7-12 lat) oraz warsztaty animacji poklatkowej

FILMOGRANIE
godz. 11, sala 211 (w ramach projektu Rodzinne Matinée)
Pokaz dla dzieci (0–5 lat) oraz koncert muzyki filmowej w wykonaniu Dawida Smykowskiego

Prowadzenie: Ewa Kokot, Zdzisław Smucerowicz

WSTĘP WOLNY

OKO KALEJDOSKOPU to projekt, którego celem jest gromadzenie unikalnej twórczości dzieci, realizujących samodzielnie lub pod opieką profesjonalistów, autorskie filmy animowane. Ta twórczość zasługuje na uwagę i szeroką platformę prezentacji, dlatego nadesłane na Przegląd filmy są prezentowane na dużych ekranach nie tylko w miejscu, w którym odbywa się Przegląd, ale również w kilku instytucjach kultury w całym kraju. Widzami są rówieśnicy autorów. Gromadzenie i prezentowanie tych filmów ma również ogromne znaczenie dla rozwoju projektów i działań edukacyjnych związanych z animacją. Jest bowiem kalejdoskopem, w którym mieszają się i mienią różne style, techniki i pomysły - inspirując i pobudzając do twórczego działania zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Patronat InSea Poland