Zobacz

ACID ARAB
Data: 26 marca, godz. 20, klub Panorama (DJ Set) // 27 marca, godz. 20, Jazzclub Hipnoza (koncert)
Koncert i DJ Set w ramach Before WOMEX 2017


Bilety: 10 zł (na każdy wieczór) do nabycia w sieci ticketportal.pl, ticketpro.pl i kupbilecik.pl 

 

 

To nie jest fusion. To nie jest mix. To spotkanie

– tak w skrócie swoją muzykę opisuje Acid Arab.

 

Francuski skład będzie pierwszym gościem cyklu koncertów zapowiadających Targi i Festiwal Muzyki Świata WOMEX Katowice.

 

 

 

 

Wystąpią w poniedziałek 27 marca o godz. 20 w Jazzclubie Hipnoza w pełnym składzie instrumentalnym. Dzień wcześniej można pobawić się przy ich muzyce w klubie Panorama, gdzie zagrają swój DJ set jako duet.

 


Hervé Carvalho i Guido Minisky – założyciele Acid Arab spotkali się właśnie w klubie, gdzie grał ten drugi. Najpierw organizowali wspólne after party, a potem zaczęli grać wspólne sety pod hasłem Acid Arab. Szybko nazwa stała się określeniem stylu muzycznego, który stworzyli – orientalną odmianę acid house’u. Jak sami mówią: „połączenie w jedno chłodu techno i dramatycznej siły bliskowschodniej muzyki”. 


Szybki sukces, jaki odnieśli od 2011 roku, był tym bardziej zaskakujący, że żaden z muzyków nie ma arabskich korzeni. – Jesteśmy zafascynowani bliskowschodnią muzyką, choćby jej zróżnicowanymi strukturami rytmicznymi, które wprawiają tancerzy w trans. Tak sam, jak w przypadku muzyki acid house – mówią muzycy. To nie wschodnia muzyka wkomponowana w zachodnie brzmienia, ale próba współczesnego wpisania się w długą tradycję muzyki bliskowschodniej.  


Acid Arab wydali do tej pory kilka krążków, ale dopiero w październiku 2016 pojawił się całkowicie autorski, długogrający album „Musique de France”. Wraz z Acid Arab występują  na nim takie gwiazdy muzyki arabskiej jak chociażby Rahid Tacha. 

 

 

 

 

 

Więcej>>

Więcej wydarzeń Drukuj
Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij