Data: marzec 2017
Miejsce: Nowy Pokój Sztuki Dziecka
TAJEMNICE miejsc, ludzi, zwierząt i roślin

Podczas marcowych warsztatów przyjrzymy się temu, co nieujawnione.

Nawiążemy do idei surrealizmu w sztuce oraz do „wyrażania wizualnej percepcji wewnętrznej”. Mali artyści stworzą obrazy, które będą sprzeczne z logicznym porządkiem rzeczywistości, po to by odkryć, że istnieją też inne porządki. Zanegujemy założenia realizmu i racjonalizmu. Odkryjemy nadrzeczywistość, uzewnętrznimy marzenia senne. Ważnym elementem działania będzie przypadek i formy z niego wynikające, dlatego mogą powstać prace bardzo różne: abstrakcyjne, figuratywne czy kolaże.

Jako inspirację potraktujemy też wystawę JaCień Kamili Sammler w Galerii Engram.

Całość działań zostanie uzupełniona o wycieczką miejską dnia 18 marca 2017 r. do MHK - Dział Etnologii Miasta (Katowice Nikiszowiec), na wystawę Rozmowy Oniryczne Witolda Skrzypka, oraz wystawę kolekcji obrazów artystów reprezentujących tzw. Grupę Janowską (m.in. Teofil Ociepka, Paweł Wróbel, Erwin Sówka).

Idea, prowadzenie: Ewa Kokot

Warsztaty twórcze Future Artist przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym +/- 6-12 lat.

Spotykamy się przez cały rok, systematycznie, w soboty o godz. 10 w kameralnej przestrzeni Pokoju Sztuki Dziecka (IV p. KMO).

Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: Ewa Kokot, tel. 609 687 401

Szczegółowe informacje o projekcie>>