Zobacz

Warsztaty twórcze
Data: Soboty, godz. 10
Miejsce: Nowy Pokój Sztuki Dziecka
Zapisy na sezon zimowy

 

 

Zapraszamy na bezpłatne zajęcia z zakresu edukacji twórczej FUTURE ARTIST dla dzieci i młodzieży w przedziale wiekowym +/- 6-12 lat. Spotykamy się przez cały rok, systematycznie, w soboty o godz. 10 w kameralnej przestrzeni Pokoju Sztuki Dziecka (IV p. KMO).

 

 

Prowadzenie: Ewa Kokot

 

Udział bezpłatny, liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy: Ewa Kokot, tel. 609 687 401

 

 

 

 

***

 

O projekcie:

 

 

Program działań edukacyjno-artystycznych „FUTURE ARTIST – twórcza kontynuacja 7” jest przewidziany, jako projekt długofalowy. Jego celem jest edukacja twórcza dziecka i młodego człowieka w następujących obszarach: stymulacji jego indywidualnej twórczej ekspresji poprzez zapoznanie uczestnika z różnymi możliwościami tworzenia dzieł sztuki, budowania świadomej postawy odbiorczej współczesnej kultury (na bazie systematycznego i długoletniego kontaktu ze sztuką), konstruowania postawy kreatywnej, budowania poczucia własnej wartości w uczestnikach i przeciwdziałania patologii (działania skierowane do świetlic socjoterapeutycznych) oraz organizacja wystaw sztuki dziecięcej. Zajęcia warsztatowe, będące kontynuacją działań organizowanych przez instytucję od 2008 roku, zostaną przeprowadzone między innymi w przestrzeni galerii należących do instytucji:

 

Najważniejsze w całym projekcie jest elastyczne dopasowanie działalności warsztatowej do tematyki i zakresu wystawienniczego galerii. Wystawa jest każdorazowo punktem wyjścia dla działań twórczych uczestnika. Ten aspekt projektu jest weryfikowany z kuratorami galerii. 

 

Szeroki zakres prezentowanych sztuk wizualnych jest gwarancją kompleksowej edukacji uczestników zajęć FUTURE ARTIST, tak w zakresie poznawania najważniejszych zjawisk sztuki współczesnej, jak i różnorodnych technik twórczych. Prowadzący w nawiązaniu do konkretnej wystawy, będą konstruować warsztaty twórcze. Ich struktura jest związana z nowatorskimi i technikami pracy warsztatowej. Chodzi o aktywne zaangażowanie w działania każdego uczestnika z osobna.

 

Oś warsztatów stanowią następujące techniki stosowane w sztuce współczesnej: malarstwo, tradycja i poszukiwanie nowych form, rzeźba, obiekt artystyczny, instalacja, grafika i nowe możliwości jej wykorzystania, akcja artystyczna, happening, fotografia tradycyjna, fotografia artystyczna, collage fotograficzny, video art.

 

Warsztaty w przestrzeniach galerii to dominujący element działań, poszerzony o akcje w przestrzeni miasta – warsztaty, oprowadzenia kuratorskie w instytucjach sztuki i wycieczki miejskie. Często mają one charakter familijny, ponieważ biorą w nich udział rodzice i wychowawcy. 

 

 

*****

 

O autorce projektu:

 

 

 

Ewa Kokot

Edukatorka sztuki, animatorka, pedagożka i historyczka sztuki. Od 1989 roku realizuje autorskie projekty. Zrealizowała około 1600 warsztatów twórczych i akcji w przestrzeni miejskiej.

 

Pomysłodawczyni 3 międzynarodowych konferencji poświęconych wychowaniu przez sztukę. Autorka akcji: UTOPIA, PUSTKA, CIAŁO, LABORATORIUM MIASTA, POEZJA ULICY i DZIECI KOCHAJĄ SZTUKĘ.

 

Prowadzi działalność wykładową, publikuje. Współpracuje z instytucjami kultury w Polsce i w Europie. Jest kuratorem projektu Future Artist i Galerii Ściana Sztuki Dziecka w Katowicach. Od 2012 kieruje Domem Oświatowym Biblioteki Śląskiej.

 

Inicjatorka projektu „Badania nad zwiększeniem kompetencji młodych ludzi z rejonu Śląska do odbioru sztuki najnowszej wraz z kompleksowym kształceniem kadr animatorów kultury” oraz powołania Forum Animatorów Sztuki Najnowszej.

 

Z-ca Przewodniczącej P. K. Wychowania Przez Sztukę InSEA. Stypendystka MKiDN. Laureatka Nagrody Prezydenta Miasta Katowice w dziedzinie kultury w 2016 r.

 

W sferze jej zainteresowań jest wspólny obszar dla pedagogiki, psychologii i sztuki wizualnej.

 

Publikacje: "Portret damy" (2005), "Fortepian czyli gra faktury" (2007), "Księga Pracy Twórczej" (2010), "Nasza Przestrzeń" (2012), "Ścieżka zmysłowa" (2013), "Wielki Album Ważnych Dzieł" (2014), "Dziecko w pracowni - notatki twórcze" (2015), "Kompas współpracy" (2016).

 

Filmy: "Świat-Oswajanie" (2011), "Future Artist" (2011), "Nasza Przestrzeń" (2012).

 

 
 

Więcej wydarzeń Drukuj
Partnerzy
sliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslidersliderslider
Ta strona używa plików cookies (tzw. ciasteczek). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich używanie zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Zamknij