Dla naszych oczu VOL II
Data: 12 IX 2015 / 11:00 // Katowice – Park Bolina
Akcja artystyczna na finał warsztatów ekologicznych dla dzieci

Honorowy Patronat Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupy

Podczas akcji artystycznej dzieci wraz z rodzicami pod nadzorem Architekta Krajobrazu Małgorzaty Żydek z Zakładu Zieleni Miejskiej w Katowicach sadzić będą z roślin rabatę w katowickim Parku Bolina.

Projekt rabaty został zaprojektowany przez dzieci podczas zrealizowanych w miesiącu sierpniu warsztatów ekologicznych. Warsztaty z jednej strony miały zachęcić dzieci do dbania o środowisko naturalne, a z drugiej strony pobudzać ich kreatywność oraz odpowiedzialność za przestrzeń w której żyją, już od najmłodszych lat.

To już druga akcja tego typu. Pierwsza odsłona warsztatów ekologicznych DLA NASZYCH OCZU miała miejsce w roku 2014, a jej efektem jest kolorowa mandala z kwiatów w katowickiej dzielnicy Józefowiec. Mandala stanowi nie tylko ozdobą dzielnicy - stała się miejscem nieformalnych spotkań samych mieszkańców, nie tylko tych najmłodszych.