Koncerty Promenadowe: Od Bacha do Beatlesów - sierpień 2015

Występuje TRIO WOKALNO-INSTRUMENTALNE

Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian,

Katarzyna Kalisz-Kędziorek – sopran,

Piotr Kędziorek – baryton.

W programie arie operetkowe m.in.: Franza Lehára, Imre Kálmána, Johanna Straussa, Rudolfa Frimla oraz fragmenty z musicali: Skrzypek na Dachu, Upiór w Operze, West Side Story i My Fair Lady.

Artyści proponują spektakl pełen magii i blasku, podczas którego publiczność za sprawą muzyki i śpiewu przeniesiona zostanie w bajeczny świat operetki oraz musicalu. W świat, w którym śpiewa i tańczy się emocje, bo stają się one zbyt silne, by je wypowiedzieć. Artyści zaprezentują rozkołysane walce, dziarskie czardasze oraz pełne liryzmu arie i duety miłosne, jak również utwory z popularnych broadwayowskich musicali.

9 sierpnia

ŚWIAT TANGA

Występuje zespół SENTIDO DEL TANGO

Piotr Kopietz – bandoneon,

Gabriela Machowska-Kopietz – fortepian,

Mateusz Szemraj – gitara.

W programie kompozycje m.in.: Astora Piazzolli, Gerardo Matoso Rodrígueza, Ángela Villoldo, Jerzego Petersburskiego i Piotra Kopietz.

Argentyńskie tango w swej rytmiczności, dynamice i muzycznej ekspresji jest w dziedzinie muzyki zjawiskiem wyjątkowym. Jego charakterystyczne kontrasty oraz silne akcenty rytmiczne, w połączeniu z łagodną subtelnością, stają się inspiracją do tworzenia muzyki pełnej ekspresji i zmysłowości. Choć muzyka tangowa stale się zmienia, dojrzewa oraz ewoluuje, to jej specyficzny rodzaj intymności i klimat w sposób szczególny wyrażają się w wydaniu kameralnym. Takie też proponuje zespół Sentido del Tango, łącząc brzmienia bandoneonu, fortepianu i gitary.

16 sierpnia

MIŁOŚĆ W ŚWIATŁACH RAMPY

Występują

Mikołaj Król

oraz Anna Jakiesz-Błasiak

z zespołem.

W programie muzyka filmowa oraz kompozycje m.in.: Andrea Bocellego, Sarah Brightman i Whitney Houston.

Anna JAKIESZ-BŁASIAK

Absolwentka wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Kursu Wokalistyki Operowej w Krynicy-Zdroju. Od 2002 roku aktorka Gliwickiego Teatru Muzycznego. Jako solistka zadebiutowała w koncercie u boku Wiesława Ochmana i Bogdana Paprockiego. Występowała także jako solistka podczas koncertów prowadzonych przez Macieja Niesiołowskiego, koncertów organizowanych we współpracy z Filharmonią Zabrzańską pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, a także w koncertach pod batutą Wojciecha Barczyńskiego.

Mikołaj KRÓL

Student Państwowego Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Od 10 lat gra w Orkiestrze Dętej gminy Łodygowice na instrumencie tenor horn. Występuje w Młodzieżowym Teatrze Muzycznym PROTALENT w Bielsku-Białej, Gliwickim Teatrze Muzycznym oraz w musicalu Centrum Kultury Katowice BAJKA O JAZZIE. Zdobywca Grand Prix na II Festiwalu Młodych Talentów 2012 w Cieszynie.

23 sierpnia

VIVA LA MUSICA

Występuje zespół DUO MILONGA

Aneta Janiszewska – harfa,

Konrad Salwiński – akordeon.

W programie kompozycje m.in.: Manuela de Falli, Isaaca Albéniza, Carlosa Gardela, Astora Piazzolli i Jerzego Petersburskiego.

Duo Milonga to zaskakujące mnogością barw połączenie delikatnego brzmienia harfy z wyrazistym, a zarazem lirycznym dźwiękiem akordeonu. To niespotykane zestawienie, charakterystyczne bardziej dla muzyki współczesnej, potrafi jednocześnie nadać zupełnie nowy kształt muzyce dawnych mistrzów. Zespół powstał w 2007 roku i pracuje pod kierunkiem prof. Helgi Storck. Mimo tak krótkiej historii występował już m.in. podczas Festiwalu Blaue Harfentage w Hochschule für Musik und Theater w Monachium, Kursów Mistrzowskich w Moulin d'Ande (Francja), w cyklu koncertów Masterclass w salzburskim Mozarteum, a także na licznych recitalach w Polsce, Niemczech i Austrii. W 2007 roku Duo zdobyło Grand Prix II Ogólnopolskiego Konkursu Duetów z Harfą w Cieszynie, a w 2009 roku I nagrodę na V Międzynarodowym Konkursie Akordeonowym w Moravskich Toplicach (Słowenia). Od 2008 roku gra regularne koncerty dla Fundacji im. Menuhina Live Music Now w Salzburgu.

30 sierpnia

KONCERT FINAŁOWY

Występują: Marta Honzatko, Wiktoria Jabłońska, Magdalena Kostrubiec, Kamil Baron, Krystian Krewniak, Dariusz Niebudek oraz Paweł Zaufal.

W programie wersja koncertowa musicalu PRZEŚLICZNA WIOLONCZELISTKA z okazji 50-lecia zespołu SKALDOWIE.

Medytacje wiejskiego listonosza, Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał, Z kopyta kulig rwie, czy tytułowa Prześliczna Wiolonczelistka – to tylko niektóre z utworów kultowego zespołu SKALDOWIE, jakie usłyszeć można w najnowszej produkcji Centrum Kultury Katowice – musicalu PRZEŚLICZNA WIOLONCZELISTKA, przygotowywanym we współpracy z ANDRZEJEM ZIELIŃSKIM. W rolach głównych występują Darek Niebudek – aktor znany chyba wszystkim miłośnikom śląskiej sceny teatralnej, oraz Marta Honzatko – aktorka Teatru Adama Mickiewicza w Częstochowie, frontmenka zespołu HONZATOR, odtwórczyni głównej roli w filmie Antoniego Krauze Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł. Zabawna fabuła oraz świetni wykonawcy, w połączeniu z doskonałą muzyką na żywo, sprawiają, że PRZEŚLICZNA WIOLONCZELISTKA to gwarantowana lekka i niezobowiązująca rozrywka, która zadowoli wszystkich szukających relaksu, dobrej zabawy i okazji do spotkania w miłej atmosferze.

Prowadzenie:

Regina Gowarzewska