Dla naszych oczu
Miejsce: Nowy Pokój Sztuki Dziecka
Warsztaty ekologiczne dla dzieci // VOL II

Prowadzenie:

Katarzyna Kępska (Ośrodek Działań Ekologicznych „Źródła”)

Małgorzata Żydek (architekt krajobrazu, Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach)

DLA NASZYCH OCZU to warsztaty proekologicznego podejścia do życia i świata dedykowane dzieciom w wieku 6-12 lat oraz akcja artystyczna na placu zabaw w Katowicach-Szopienicach podczas której zostaną zaprojektowane i wykonane przez dzieci roślinne rabaty.

MIASTO – PRZESTRZEŃ DLA SZTUKI

Realizowany od 2012 roku projekt stanowi przyczynek do dyskusji i dialogu pomiędzy mieszkańcami, organizatorami projektu oraz przedstawicielami władz miejskich na temat kierunku projektowania przestrzeni miejskiej z uwzględnieniem procesów twórczych zachodzących w obszarze miasta.

Realizowany w ramach projektu KATOWICKI SZLAK SZTUKI jest z jednej strony miejscem integrującym lokalną społeczność (to przestrzeń idealna dla nieformalnych spotkań grup znajomych; realizacji społecznych i artystycznych akcji), a z drugiej strony pełni funkcję stałej wystawy sztuki współczesnej prezentowanej „pod gołym niebem” oraz dostępnej dla widzów przez 24 godziny na dobę. W przyszłości Katowicki Szlak Sztuki ma stanowić istotny element turystyki kulturowej woj. śląskiego.

Wstęp wolny! Ilość miejsc ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń: bow@ck.art.pl, 32 609 03 31/32.