Koncerty Promenadowe: Od Bacha do Beatlesów - lipiec 2014

Duet akordeonowy „Acco-Duo” w składzie: Marek Andrysek i Michał Kubarski

W programie: A. Chaczaturian, A. Piazzola, G.Faure, S.Moniuszko

13 VII 2014

Adam Oleś hurdu_hurdu, czyli godka śląsko w jazzie i nie tylko…

Zespół w składzie: Dominika Kontny – śpiew, Adam Oleś – wiolonczela, Bogusław Kaczmar – instrumenty klawiszowe, Sławomir Berny – perkusjonalia

W programie: tradycyjne śląskie pieśni, między innymi ze zbiorów Adolfa Dygacza, Jana Doliny i Teodora Wasta, w aranżacjach Adam Olesia.

20 VII 2014

Z Mozartem do tanga

Crystal String Quartet w składzie: Jadwiga Dyla – I skrzypce, Gabriela Baran– II skrzypce, Monika Szczepaniak – altówka, Joanna Zub – wiolonczela

W programie m.in.: W. A. Mozart, A. Borodin, A. Piazzola, G. Gershwin

27 VII 2014

Piano Classics

Koncert fortepianowy Sama Haywooda

W programie:

Beethoven Sonata op 13 (Pathetique)

Schubert Impromptus D899 nos 3, 4

Villa Lobos Prole do Bebe 'The Dolls' (selection)

Chopin Scherzo no 2 Op 39

Chopin Nocturne in D flat op 27 no 2

Chopin Polonaise in A flat op 53

Sam Haywood to artysta o światowej renomie. Jest nie tylko uznanym pianistą i kompozytorem, ale również sprawnym menedżerem – dyrektorem artystycznym SOLENT MUSIC FESTIVAL. Artystą cenionym za „olśniewająco sugestywną grę” i „liryczną wrażliwość” (the Washington Post). Jako kameralista jest stałym partnerem w duetach z Joshua Bellem oraz Stevenem Isserlisem. Pracuje także z różnymi zespołami kameralnymi i członkami jego dwóch ulubionych orkiestr: Filharmonii Wiedeńskiej i Orkiestry Wieku Oświecenia. Jego najnowsza płyta pt. "Zakochani Kompozytorzy" obok popularnych utworów, takich jak „Dla Elizy” i „Moonlight Sonata”, zawiera rzadką Sonatę fortepianową Wagnera oraz własną solową transkrypcję Chopina na Larghetto z jego II Koncertu fortepianowego. Więcej na samhaywood.com.

Prowadzenie: Grażyna Brewińska