Koncerty Promenadowe: Od Bacha do Beatlesów 2014

SIERPIEŃ

3 VIII 2014

Czar operetki, urok musicalu

Anna Jakiesz-Błasiak – sopran, Mikołaj Król - tenor, Zdzisław Smucerowicz - akompaniament

W programie m.in.: Co się dzieję, oszaleję - “Wesoła Wdówka”. F. Lehar; Daj mi siebie - musical "Upiór w operze"; Dziewczęta z Barcelony - operetka "Clivia"; Pamięć - musical: "Koty"; Ach jedź do Varasdin z operetki „Hrabina Marica"; Katedr Świat - musical "Dzwonnik z Notre Dame"; Większego świra mam - musical "Rodzina Adamsów"; Usta milczą, dusza śpiewa - operetka "Wesoła Wdówka"; Not a day goes by - "Merrily we roll along"; Wyśniłam sen - musical "Nędznicy"All that jazz - musical "Chicago"; Chwyć moją dłoń; Piosenka pierwszego olśnienia - "Bajka o Jazzie"; Time to say goodbye - A. Bocelli, S. Brightman

Mikołaj Miko Król

Muzyk, wokalista, artysta scen muzycznych min. Gliwickiego Teatru Muzycznego , Centrum Kultury Katowice. Od najmłodszych lat szkolił swój warsztat wokalny zaczynając w chórze Instytutu Teologicznego "Gloriam Dei" w Bielsku-Białej, później w Samorządowej Szkole Muzycznej II stopnia w Żywcu. Kształcił się również w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno - Baletowym w Gliwicach, na co dzień pobiera lekcje śpiewu u doświadczonych pedagogów muzycznych. Na deskach GTM występuje w wielu produkcjach, a na co dzień współpracuje z wieloma wybitnymi muzykami i koncertuje z różnorodnym repertuarem, łącząc muzykę musicalową ze współczesnymi brzmieniami muzyki popularnej. Jest laureatem wielu konkursów i festiwali muzycznych w Polsce.

Anna Jakiesz-Błasiak
Pochodzi z Zawiercia, podstawy muzycznego wykształcenia zdobyła w Liceum Muzycznym im. Mieczysława Karłowicza w Katowicach. Edukację kontynuowała w Państwowym Policealnym Studium Zawodowym Wokalno-Baletowym w Gliwicach. Ukończyła również Wydział Wokalno-Aktorski Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz Kurs Wokalistyki Operowej w Krynicy-Zdroju. Od 2002 r. występuje prawie we wszystkich przedstawieniach GTM, odgrywając m.in. role: Jane w Tarzanie, Dione w Hair, Sylviany w Wesołej wdówce czy Wenus w Orfeuszu w piekle. Jako solistka zadebiutowała w koncercie u boku Wiesława Ochmana i Bogdana Paprockiego. Występowała także jako solistka w koncertach prowadzonych przez Macieja Niesiołowskiego, koncertach organizowanych we współpracy z Filharmonią Zabrzańską pod dyrekcją Sławomira Chrzanowskiego, a także w koncertach pod batutą Wojciecha Barczyńskiego.

10 VIII 2014

Na niepogodę

Michał Jurkiewicz z zespołem

W programie: autorskie kompozycje Michała Jurkiewicza do tekstów Michała Zabłockiego, Andrzeja Sikorowskiego, Krzysztofa Napiórkowskiego

Michał Jurkiewicz

wokalista, pianista, skrzypek, autor tekstów, producent muzyczny, piosenkarz członek zespołów Grzegorza Turnaua i Andrzeja Sikorowskiego, lider grupy „Śrubki”.

17 VIII 2014

Flamenco fusion

Zespół „Que Passa”

w składzie: Jarosław Dzień – gitara akustyczna i klasyczna, Marcin Hilarowicz – gitara akustyczna, Kuba Mietła – akordeon, Łukasz Adamczyk – gitara basowa, Mirek Hady – cajon, instrumenty perkusyjne

W programie m.in.: Chick Corea, John McLaughlin, Al di Meola oraz autorskie kompozycje Jarosława Dzienia

24 VIII 2014

Ponad horyzont

Zespół Di Galitzyaner Klezmorim w składzie: Mariola Śpiewak – klarnet, Grzegorz Śpiewak – akordeon, Rafał Seweryniak - kontrabas

W programie muzyka klezmerska – utwory tradycyjne i kompozycje własne zespołu

Di Galitzyaner Klezmorim – trio klezmerskie z Krakowa, wcześniej występowało pod nazwą Di Galitzyaner Klezmorim – Trio Galicyjskie. Powstało w 1996 roku, założone przez studentów Akademii Muzycznej, w obecnym składzie działa od 1998 roku. Trio tworzy własne aranżacje tradycyjnych tematów klezmerskich. Brzmienie trio zapewnia klarnecistka Mariola Śpiewak, która gra na tym instrumencie solistycznie, towarzyszą jej Grzegorz Śpiewak na akordeonie i Rafał Seweryniak na kontrabasie.

31 VIII 2014 / 17:00

Lato z Filharmonią Śląską

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego pod dyr. Mirosława Jacka Błaszczyka z udziałem solistów: Aixin Ge – sopran, Karolina Suder – sopran, Jan Żądło – baryton

W programie gali operetokowo-operowej m.in.: W. A. Mozart, G. Puccini, G. Bizet, J. Strauss, F. Lehar