KULA

01.12.2014 / godz.00:00

Otwarcie instalacji artystycznej Katarzyny Przezwańskiej

 

 

Powstający z ramach projektu MIASTO-PRZESTRZEŃ DLA SZTUKI Katowicki Szlak Sztuki wzbogaci się w tym roku o KULĘ, czyli instalację artystyczną Katarzyny Przezwańskiej.

 

Katowicki Szlak Sztuki w przyszłości ma pełnić funkcję stałej, dostępnej dla widzów 24 godziny na dobę wystawy sztuki współczesnej prezentowanej „pod gołym niebem”.

 

W poprzednich latach w ramach projektu powstały rzeźby autorstwa Zygmunta Brachmańskiego, Krystiana Burdy, Marka Kusia, Ksawerego Kaliskiego oraz duetu Golec&Czekalska.

 

 

Katarzyna PRZEZWAŃSKA

Rocznik 1984, absolwentka malarstwa na warszawskiej ASP. Istotny w jej twórczości jest kolor i jego percepcja w odniesieniu do zagadnień związanych z architekturą, przestrzenią oraz naturą. Jej projekty przybierają formę abstrakcyjnych trójwymiarowych obrazów. Prace artystki były prezentowane min. podczas zbiorowych wystaw Marrakech Biennale (Marakesz – 2012), „A Material World” (Berlin – 2012), w polskich galeriach: Arsenał w Białymstoku, Stereo w Poznaniu, BWA w Zielonej Górze, Muzeum Sztuki Nowoczesnej oraz na Zamku Ujazdowskim w Warszawie. Autorka w 2010 roku wykonała kilkanaście interwencji malarskich w Parku Bródnowskim wykorzystując znalezione obiekty o właściwościach rzeźbiarskich. Mieszka i pracuje w Warszawie.

 

 

 

 

Współorganizator: Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach